Třebíč je druhé největší město na Vysočině a nachází se v jedné z ekologicky nejčistších oblastí v republice. Při svých výletech na elektrokolech či elektroskútrech budete překvapeni krásou krajiny, ale i množstvím památek – vždyť sama Třebíč je zařazena na prestižní Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a v dojezdové vzdálenosti najdete další dvě města pyšnící se tímto oceněním!

Turisty do Třebíče láká zejména perla středověké architektury, jíž je bazilika sv. Prokopa, a také zachovalá židovská čtvrť s jedním z největších židovských hřbitovů ve střední Evropě. Jistě si ale nenecháte ujít ani vyhlídky z městské věže či bývalé vodárny na vrchu Kostelíček, procházky mnoha parky a lesoparky nacházejícími se přímo v centru města, koupání v aquaparku Laguna či krátký výlet na rozhlednu na Pekelném kopci. Třebíč toho má mnoho co nabídnout a její okolí zrovna tak. Tak neváhejte, půjčte si v tamním Ekotechnickém centru Alternátor elektrokola či elektroskútry a vyjeďte vstříc novým zážitkům!

Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči je jediné science-centrum na Vysočině, které zábavnou formou seznamuje s historií i budoucností výroby energie, obuvnické výroby v Třebíči, ale také vás dokáže přenést do vesmíru pomocí unikátní projekční koule, kterou získalo z agentury NOAA. Těchto zařízení je v Evropě pouze deset a NOAA společně se svou sesterskou NASA pro něj neustále připravuje nové a nové programy týkající se planet, ale i Země a její atmosféry.

Vstoupit